Home Letecké spoločnosti Môj odchod z Miles and More a kam ďalej

Môj odchod z Miles and More a kam ďalej

by Karol
4 komentáre

Miles and More, vernostný program Lufthansa Group, zaviedol nedávno zmeny, ktoré ma prinútili uvažovať nad zmenou môjho vernostného programu Star Alliance. Pri výbere nového programu budem brať do úvahy hlavne množstvo míľ, ktoré možem dostať za absolvované lety a rýchlosť ako sa viem dopracovať k Star Alliance Gold statusu.

Nové pravidlá Miles and More

Vernostný program Miles and More  prešiel minulý rok na revenue based systém. To znamená, že za lety s Lufthansa, Austrian, alebo Swiss Airlines už nedostanete míle podľa preletenej vzdialenosti, ale podľa ceny letenky. Ak nemáte vyšší status, dostanete iba 4 míle za každé euro. Pri Frequent Flyer statuse dostanete 6 míľ za každé euro.

Miles and More devalvácia

Pred 2 rokmi som letel s Lufthansou spiatočný let v biznis triede zo Soulu do Viedne. Za rezervačnú triedu P som dostal 100 percent preletenej vzdialenosti, čo bolo zhruba 12000 míľ. Od marca 2019 s Lufthansou nemám vyšší status a v tomto prípade by som teraz za rovnaký let dostal už spomínané 4 míle za euro. Pri pri cene letenky 1300 eur to je menej ako 5200 míľ, keďže míle dostanete len za základnú cenu letenky. Pri letoch s ostatnými leteckými spoločnosťami Star Aliance dostanete míle stále podľa preletenej vzialenosti.

Miles and more

Ďalší problém s Miles and More je, že na dosiahnutie Star Alliance Gold, ktorý umožňuje vstup do biznis salónikov všetkých leteckých spoločností Star Alliance potrebujete získať 100 000 míľ za rok. Pri väčšine ostatných spoločností Star Alliance je to najviac 50 000 míľ.

Najbližšie obdobie sú všetky moje diaľkové lety s leteckými spoločnosťami mimo Star Alliance a preto som sa ešte nerozhodol, kde začnem akumulovať míle. Momentálne mám ale vyhliadnuté 3 letecké spoločnosti, ktorých vernostný program by mi mohol vyhovovať.

Aegean Airlines Miles+Bonus

Jednou z najlepších spoločností v tomto zmysle je Aegean Airlines. Na silver status v Miles+bonus budete potrebovať nalietať 12 000 míľ a absolvovať 2 lety s Aegean Airlines. Na získanie Star Alliance Gold statusu potom budete mať ešte jeden rok na to, aby ste akumulovali dalších 24 000 míľ a absolvovali 4 lety s Aegean. Napríklad jeden spiatočný let z Viedne s prestupom do ďalšej destinácie by postačoval na splnenie tejto podmienky.

Ak by ste nechceli absolvovať žiadne lety s Aegean, na Gold budete potrebovať 48 000 míľ. Platnosť Gold statusu je jeden rok. Na udržanie statusu budete musieť za 12 mesiacov získať 12 000 míľ a absolvovať 4 lety s Aegean. Ak by ste neabsolvovali dané 4 lety, budete musieť akumulovať za 12 mesiacov 24 000 míľ.

Turkish Airlines Miles and Smiles

Ďalším zaujímavým programom je Miles and Smiles od Turkish Airlines. Na Gold status stačí nazbierať 40 000 míľ za rok. Ak v priebehu prvého roka po dosiahnutí Gold statusu nazbierate 30 000 míľ, alebo za dva roky 45 000 míľ, status vám bude predĺžený opäť na ďalšie dva roky.

Turkish Airlines tiež ponúka status match challenge. Ak máte jeden z vyšších statusov u leteckej spoločnosti mimo Star Alliance, Miles and Smiles vám môže ponúknuť Star Alliance Gold. Gold status ale získate iba na pár mesiacov. Počas tohto obdobia budete musieť nalietať určitý počet míľ, aby ste si status udržali. O status match sa dá požiadať iba jeden krát. Preto žiadajte o status match iba ak máte naplánovaný let so Star Alliance v najbližšom období. Niekedy Turkish vyžaduje, aby aspoň časť letov pri status match bola absolvovaná na ich palube.

Asiana Club

Kórejská spoločnosť Asiana Airlines tiež ponúka zaujímavý program. Na dosiahnutie Gold statusu potrebujete získať 40 000 míľ v priebehu 2 rokov (pri ostatných leteckých spoločnostiach je to v priebehu 1 roka). A status je tiež platný 2 roky. Oproti Turkish Airlines ale dostanete za absolovované lety o niečo menej míľ. Na výber letenky za míle budet tiež potrebovať viac míľ ako v prípade Turkish Airlines.

Jediná nevýhoda všetkých týchto programov je, že za najlacnejšiu rezervačnú triedu P v biznis triede Lufthansy, alebo Ethiopian Airlines nedostanete žiadne míle. Za lety Austrian a Swiss v P triede dostanete 100 percent míľ.

Jedným z najlepších vernostných programov Oneworld Aliance na rýchle získanie vyššieho statusu je Executive Club od British Airways o ktorom som už písal v minulosti.

4 komentáre

Súvisiace články

4 komentáre

LifeMiles - bonus až 125% pri kúpe míľ - Dvere sveta dokorán 10. mája 2019 - 11:11

[…] Míle by som neodporúčal zbierať do programu LifeMiles tým, ktorí by chceli získať vyšší status v Star Alliance. Na dosiahnutie statusu v LifeMiles programe je potrebné preletieť minimálny počet letov na palube lietadiel Avianca. V takom prípade môžete stále kupovať míle v LifeMiles, ale zbierať míle v inom programe. Viac informácií o najvýhodnejších vernostných programoch Star Alliance si môžete prečítať v tomto článku: http://dveresvetadokoran.sk/2019/04/03/preco-odchadzam-z-programu-miles-and-more/ […]

Reply
Miles and More, najnovšie Mileage bargains - Dvere sveta dokorán 24. mája 2019 - 11:39

[…] Ja osobne ale tento rok odchádzam z Miles and More programu. V tomto článku si môžete prečítať o možných alternatívach k Miles and More v rámci Star Alliance: http://dveresvetadokoran.sk/2019/04/03/preco-odchadzam-z-programu-miles-and-more/ […]

Reply
Miles+Bonus Aegean: 50% bonus pri kúpe míľ - Dvere sveta dokorán 2. augusta 2019 - 10:03

[…] Najvýhodnejšie programy Star Alliance na získanie vyššieho statusu: http://dveresvetadokoran.sk/2019/04/03/preco-odchadzam-z-programu-miles-and-more/ […]

Reply
Rýchla cesta k Oneworld Sapphire s British Airways - Dvere sveta dokorán 7. októbra 2019 - 17:31

[…] Tri podľa mňa najzaujímavejšie vernostné programy v Star Alliance. […]

Reply

Leave a Comment