Home Letecké spoločnosti Recenzia: Malaysia Airlines business class

Recenzia: Malaysia Airlines business class

by Karol
2 komentáre

Malaysia Airlines, aký je let v business class pri regionálnych letoch?

Malaysia Airlines mali zopár ťažkých rokov po tom čo v roku roku 2014 prišli najprv o lietadlo v Indickom oceáne a o pár mesiacov neskôr na Ukraine. Aby prilákali naspäť cestujúcich, museli agresívne znížiť ceny leteniek.

V roku 2015 som napríklad kúpil spiatočnú letenku v biznis triede z Bangkoku na Nový Zéland za 980 eur. Za 25 hodín v biznis triede je 980 eur výborná cena. V súčastnosti sú ich letenky o niečo drahšie, ale stále môžete nájsť zaujimavé ceny hlavne v rámci Ázie.

Kuala Lumpur do Taipei Airbus A330 v biznis triede

Tento let bol súčasťou spiatočnej letenky z Taipei do Denpasaru s návratom do Taipei z Jakarty. Všetky lety boli na A330 a preto napíšem recenziu len jedného zo všetkých štyroch letov. Cena mojej letenky v biznis triede bola lacnejšia ako ekonomická trieda s Eva Air, Cathay Pacific, alebo China Airlines. Pri mnohých leteckých spoločnostiach v Ázii, ak máte návrat neskoršie ako mesiac po prvom lete (môj prípad), cena letenky v ekonomickej triede sa môže podstatne zvýšiť oproti kratšiemu obdobiu.

Recenzia Malaysia Airline’s Golden lounge bude v samostatnom blogu.

SedadloMalaysia Airlines A330 business class (ex Air Berlin airplane)

Malaysia Airlines A330 business class (ex Air Berlín airplane)
Malaysia Airlines A330 v pôvodnej konfigurácii používané na diaľkové lety

Malaysia Airlines má vo svojich Airbusoch A330 dva druhy sedadiel. Pôvodné svoje sedadlá, ktoré sú v konfigurácii 1-2-1 a 1-2-2 v jednom rade. Tieto sú používané na diaľkové lety a sú celkom pohodlné či už pri oddychu, alebo pri spaní.

Po skrachovaní Air Berlin, Malaysia Airlines prevzala niektoré ich lietadlá s tým, že ponechali ich pôvodné sedadlá. Tieto sedadlá sú podstatne nepohodlnejšie a to hlavne vo vodorovnej polohe, keď sú vaše nohy v extrémne malom boxe. Našťastie tieto lietadlá používajú iba na regionálnych letoch. Pri 4, alebo 5 hodinovom lete sú tieto sedadlá viac ako postačujúce.

Strava

Malaysia Airlines business class, regionálny let

Zďaleka najhoršie na letoch s Malaysia Airlines je strava. Ak pred odletom budete mať dostatok času, odporučil by som najesť sa v biznis salóniku. Kvalita jedla v lietadle sa približuje kvalite jedla v ekonomickej triede niektorých lepších ázijských leteckých spoločností. S rozdielom, že v biznis triede Malaysia Airlines dostanete aj šampanské.

Musím ale podotknúť, že pri diaľkových letoch je strava na palube Malaysia Airlines veľmi dobrá.

Malaysia Airlines menu
Malaysia Airlines, regionálny let drink list

Personál

Personál na všetkých štyroch letoch bol výborný a pomerne rýchlo zvládli celý servis.

Záver

Malaysia Airlines určite nepatrí medzi najlepšie svetové letecké spoločnosti. Ale skúste sa pozrieť na cenu ich biznis leteniek pri vašej budúcej ceste do Ázie. Tie často nemusia byť o moc drahšie ako ekonomická trieda u iných spoločností.

Recenzia Malaysia Airlines Business and First Class Lounge:http://dveresvetadokoran.sk/2019/05/23/malaysia-airlines-business-and-first-class-lounge/

2 komentáre

Súvisiace články

2 komentáre

Recenzia: Cathay Pacific business class - Dvere sveta dokorán 7. mája 2019 - 10:25

[…] Letecké spoločnosti […]

Reply
Malaysia Airlines Business and First class lounge - Dvere sveta dokorán 23. mája 2019 - 16:50

[…] Recenzie aerolínií […]

Reply

Leave a Comment