Home Letecké spoločnosti Qatar Airways A350 business class. Viedeň – Doha

Qatar Airways A350 business class. Viedeň – Doha

by Karol
10 komentárov

Recenzia Qatar Airways A350 business class.

Qatar Airways má dva lety denne medzi Viedňou a Dohou. Prvý let je s Airbus A350 a druhý s Airbus A320. Ak by ste si mohli vybrať, odporúčal by som let na A350.

Qatar Airways majú A320 v dvoma typmi sedadiel. Na letoch do Viedne s A320 väčšinou lietajú s lie-flat sedadlami. Tieto sedadlá nie sú zlé, ale na rozdiel od A350 nie všetci pasažieri majú priamy prístup do uličky a pri sklopení sedadla do vodorovnej polohy budete značne obmedzení pomerne malým boxom, v ktorom budú vaše chodidlá.

Väčším problémom ale je, že druhý typ A320 má sklápacie sedadlá v regionálnej konfigurácii. Tieto sedadlá sú ok pri kratších denných letoch. Ale na nočnom lete medzi Viedňou a Dohou by ste sa v tomto sedadle nevyspali dobre. Qatar Airways často na poslednú chvíľu mení typ lietadiel a nikto nemôžete zaručiť, že dostanete lie-flat seat na A320.

Qatar Airways A350 business class sedadlá

Qatar Airways A350 business class

Airbus A350 je vo všeobecnosti moje najobľúbenejšie lietadlo. Steny A350 sú oproti iným typom lietadiel vyššie a menej zaoblené. Qatar Airways k tomu v biznis triede vôbec nemá odkladací priestor na batožinu nad sedadlami v strede kabíny a celý priestor biznis triedy tak pôsobí veľmi otvorene.

Qatar Airways má v A350 takzvané reverse herringbone sedadlá, pri ktorých má každý pasažier priamy prístup do uličky. A hoci sa nevyrovnajú ich najnovším Qsuite s posuvnými dverami, stále sú veľmi pohodlné či už na oddych, alebo na spánok. Sedadlo má veľa odkladacieho priestoru či už na priamo na doske vedľa sedadla, alebo v skrinkách na oboch stranách sedadla. Pre mňa jediným problémom je fakt, že obrazovka je pomerne blízko vašich očí. Na dlhších letoch s A350 dostanete ešte matrac na sedadlo. Podľa mňa je ale sedadlo pohodlné na spánok aj bez matracu. Pri mojom najdlhšom lete s Airbus A350 z Dohy do New Yorku som v tomto sedadle bez jediného prebudenia spal 8 hodín.

Inflight entertainment

Qatar Airways A350 business class

Na rozdiel od B787, dotykový ovládač v A350 reaguje veľmi rýchlo a obrazovka je veľká s dobrým rozlíšením. Výber filmov a TV programov nie až taký rozsiahli ako má napríklad Emirates. Ak ale nelietate s Qatar Airways každý mesiac, tak určite nebudete mať problém s výberom filmov.

Palubný personál

Z blízkovýchodných leteckých spoločností má podľa mňa Qatar Airways najlepší palubný personál. Na palube lietadiel Qatar Airways sa mi nikdy nestalo, že by som natrafil na lenivý palubný personál a vždy veľmi rýchlo reagujú na akúkoľvek požiadavku. Ak sa napríklad zobudíte po dlhšom spánku, veľmi rýchlo sa prídu opýtať či vám môžu niečo doniesť.

Strava

Qatar Airways A350 business class
Qatar Airways A350 business class

Qatar Airways majú koncept “dine on demand”. Znamená to, že si môžete objednať čokoľvek z jedálneho lístka kedykoľvek počas letu. Takáto organizácia je veľmi náročná pre palubný personál, ale pre pasažierov je výborné, keď sa môžu sami rozhodnúť kedy chcú jesť.

Celý proces servírovania je prepracovaný do detailu. Každé jedlo je zvlášť donesené bez používania podnosov a s každým chodom dostanete nový príbor. Počas celej večere máte skôr pocit ako by ste boli vo veľmi drahej reštaurácií a nie na palube lietadla.

Celkovo za stravu Qatar Airways by som dal 9 bodov z 10. Nie vždy je každé jedlo na 100 percent, ale príprava jedla na palube lietadiel nebude nikdy jednoduchá.

Qatar Airways business class meal
Qatar Airways business class meal
Qatar Airways business class meal

Qatar Airways A350 business class záver

Qatar Airways už má niekoľko Airbusov A350 s Qsuite, ale väčšina lietadiel je stále s reverse herringbone sedadlami. Na tomto konkrétnom lete z Viedne do Dohy nebolo nič, s čím by som nebol spokojný. Jediný problém je, že Qatar Airways neposkytuje prístup do biznis salónikov pri upgrade letenky z ekonomickej triedy do biznis triedy. Pri upgrade prístup do biznis salónikov dostanete iba ak máte vyšší status s OneWorld.

Zľavnené hotely v Dohe s Qatar Airways: http://dveresvetadokoran.sk/2019/03/31/ahoj-svet/

Porovnanie Oman Air s Qatar Airways: http://dveresvetadokoran.sk/2019/04/12/recenzia-biznis-trieda-oman-air-a-porovnanie-s-qatar-airways/

Najnovšie sedadlá Qatar Airways v A321neo: http://dveresvetadokoran.sk/2019/05/15/turkish-b787/

10 komentárov

Súvisiace články

10 komentárov

Qatar Airways. Najlepšie business class sedadlá - Dvere sveta dokorán 30. mája 2019 - 18:21

[…] Letecké spoločnosti […]

Reply
Aeroflot Sukhoi Superjet 100 - Dvere sveta dokorán 6. júla 2019 - 16:48

[…] Recenzie aerolínií […]

Reply
Biznis trieda Oman Air. Porovnanie s Qatar Airways - Dvere sveta dokorán 29. júla 2019 - 11:48

[…] Recenzie aerolínií […]

Reply
Qsuite. Ako letieť v najlepšej biznis triede na svete - Dvere sveta dokorán 28. augusta 2019 - 10:32

[…] Recenzie aerolínií […]

Reply
Qatar Airways biznis trieda Hong Kong 949€ - Dvere sveta dokorán 11. septembra 2019 - 18:04

[…] Recenzie aerolínií […]

Reply
Katar, Omán, UAE: nedostupný Skype a WhatsApp - Dvere sveta dokorán 27. októbra 2019 - 12:53

[…] leteckými spoločnosťami. Moje dve najobľúbenejšie blízkovýchodné letecké spoločnosti sú Qatar Airways a Oman Air. Hlavne ich biznis produkty patria medzi jedny z najlepších na […]

Reply
Qatar Airways. Najlepšie business class sedadlá - Dvere sveta dokorán 25. novembra 2019 - 15:55

[…] Tieto sedadlá sa nazývajú reverse herringbone seats. Pri oknách je jedno samostatné sedadlo a v strede sú ďalšie dve sedadlá. Sedadlá smerujú k oknu pod zhruba 45 stupňovým uhlom. Ak neviete nájsť let s Qsuite, tieto sedadlá predstavujú druhú najlepšiu biznis triedu na palubách Qatar Airways. Recenzia biznis triedy Qatar Airways Airbus A350. […]

Reply
Tokio z Viedne: biznis trieda s Qatar Airways 1650€ - Dvere sveta dokorán 23. januára 2020 - 13:02

[…] a Dohou je vo väčšine prípadov s Airbus A320, alebo Airbus A350. Odporúčal by som let s Airbus A350 (recenzia), ktorý má lepšie sedadlá v biznis triede ako Airbus A320. Let z Dohy do Tokia je vo […]

Reply
Povinné rúška a ochranné štíty pri letoch s Qatar Airways - Dvere sveta dokorán 2. júla 2020 - 20:07

[…] Qatar Airways Airbus A350 biznis trieda […]

Reply
Biznis Qatar Airways: Budapešť - Bangkok 1320€ - Dvere sveta dokorán 29. januára 2021 - 22:28

[…] z Budapešti do Dohy je na Airbus A330 (moja recenzia tu), alebo na Boeing 787 (moja recenzia biznis triedy Airbus A350, ktoré má identické sedadlá ako Boeing 787). Celkovo majú Qatar Airways na Boeing 787 lepšie […]

Reply

Leave a Comment