Home Cestovateľské správy Saudská Arábia začala vydávať turistické e-Visa

Saudská Arábia začala vydávať turistické e-Visa

by Karol
2 komentáre

Saudská Arábia 28. septembra 2019 začala s vydávaním e-Visa pre zahraničných návštevníkov, ktorí sa rozhodnú navštíviť krajinu za účelom turizmu. Medzi 49 krajinami, ktorých občania môžu požiadať o e-Visa sa nachádza aj Slovensko.

Saudská Arábia e-Visa: cena a platnosť

Saudská Arábia by do roku 2030 chcela ročne do krajiny pritiahnuť 30 milónov návštevníkov, ale s cenou 107 eur (440 SAR) za e-Visa sa im tento plán bude napĺňať ťažko. V každom prípade poplatok za víza určite nebude hlavným dôvodom, ktorý by odradil potencionálnych návštevníkov Saudskej Arábie zo západnych krajín. Víza sú viacstupové s platnosťou 12 mesiacov. Počas jednej cesty je možné v krajine stráviť 90 dní a za jeden rok maximálne 180 dní. Celý proces vypĺňania žiadosti o e-visa by mal byť pomerne jednoduchý a o víza môžete požiadať na tejto oficiálnej web stránke saudskoarabskej vlády.

Návštevníci, ktorí nie sú moslimskej viery nemôžu cestovať do Mekky a Mediny.

Lacné letenky v biznis triede so Saudiou od 850 eur

Saudská Arábia sa určite tak skoro nestane obľúbenou turistickou destináciou pre slovenských cestovateľov. Letecká spoločnosť Saudia má ale často v ponuke veľmi lacné letenky v biznis triede medzi Európou a destináciami v Afrike a Ázii. Pri presadaní v Džidde (Jeddah), alebo v Rijáde je za mierny poplatok možné spraviť stopover v Saudskej Arábií. Momentálne má Saudia najlacnejšie letenky pri odlete z Turecka. Spiatočné letenky v biznis triede z Istanbulu do Južnej Afriky a Ázie sa dajú kúpiť už od 850 eur. Saudia je súčasťou SkyTeam a na palube ich lietadiel a ani v biznis salónikoch nepodávajú žiaden alkohol.

2 komentáre

Súvisiace články

2 komentáre

Swiss/ LH biznis - Teherán, Kuvajt, Rijád 310€ - Dvere sveta dokorán 5. októbra 2019 - 6:22

[…] Cestovateľské správy […]

Reply
Biznis trieda do Ázie z Budapešti od 960 eur - Dvere sveta dokorán 10. októbra 2019 - 16:33

[…] Cestovateľské správy […]

Reply

Leave a Comment