Home Cestovateľské správy Covid-19 test zadarmo v Nemecku a letisku Kodaň

Covid-19 test zadarmo v Nemecku a letisku Kodaň

by Karol
0 comment

Po júnovom otvorení schengenských hraníc dochádza k opätovnému zvyšovaniu počtu ľudí nakazených koronavírusom. Z tohto dôvodu začínajú niektoré krajiny poskytovať bezplatné testy na koronavírus pre všetkých cestujúcich prichádzajúcich zo zahraničia. K týmto krajinám sa teraz pripojili aj Nemecko a Dánsko. Na rozdiel od Faerských ostrovov, kde je test povinný, v Nemecku a Dánsku sú tieto testy dobrovoľné ak prichádzate z bezpečných krajín. Na letisku Kodaň si dokonca môžete dať spraviť test na Covid-19 aj počas tranzitu.

Test na Covid-19 na letisku Kodaň

Test na koronavírus je na kodanskom letisku zadarmo a je určený hlavne pre cestujúcich prichádzajúcich do Dánska. Test si ale môžete dať spraviť aj keď máte dostatok času pri prestupe na ďalší let. V prípade tranzitu by ste mali mať časovú rezervu minimálne 90 minút. Test sa sa vykonáva mimo terminálu letiska pri parkovisku číslo 5, kam sa peši z hlavnej letiskovej budovy dostanete zhruba za 3 minúty. Ja som sa dal otestovať počas môjej cesty so Scandinavian Airlines z Faerských ostrovov do Viedne.

Ľudia čakajúci na Covid-19 test na letisku v Kodani

Po mojom príchode na parkovisko číslo 5 už v rade na test čakalo zhruba 60 ľudí. Celý proces bol oveľa pomalší ako som predpokladal. Na rad som sa dostal až zhruba po hodine čakania. Samotný test už prebiehal veľmi rýchlo výterom z hrdla. Poskytnúť bolo potrebné iba meno a telefónne číslo. Testované osoby sú telefonicky kontaktované iba v prípade pozitívneho výsledku. Výsledky negatívnych testov nie sú oznamované. Ak ste do 72 hodín po vykonaní testu neboli kontaktovaní, znamená to, že výsledky boli negatívne. Kodanského letisko v súčasnej dobe nie je veľmi rušné a návrat do tranzitnej časti letiska už prebehol veľmi rýchlo. Viac informácií o Covid-19 teste nájdete na webovej stránke letiska.

Test na koronavírus v Nemecku

Po príchode do Nemecka sú tiež dostupné zadarmo testy na koronavírus. Na letiskách je možné sa dať otestovať iba v prípade príchodu z rizikových krajín. Ostatní cestujúci sa môžu dať bezplatne otestovať do 72 hodín po príchode do Nemecka v miestnych zdravotných strediskách. Test je možné si dať spraviť na nemeckých letiskách aj pri odlete z krajiny, ale tieto testy sú spoplatnené.

Viedenské letisko poskytuje test na koronavírus pre všetkých pasažierov za 120 eur.

0 comment

Súvisiace články

Leave a Comment