Home Letecké spoločnosti Aeroflot má už sedalá s dverami v biznis triede na Airbus A350 a Boeing 777

Aeroflot má už sedalá s dverami v biznis triede na Airbus A350 a Boeing 777

by Karol
0 comment

Povesť najväčšej ruskej leteckej spoločnosti Aeroflot je často horšia ako by si naozaj zaslúžili. Od čias Sovietského zväzu prešiel Aeroflot výraznou premenou. Určite nechcem povedať, že by sa jednalo o jednu z najlepších leteckých spoločností na svete. Ak by ale bola cena ich letenky zaujímavá, osobne by som nemal najmenší problém letieť na ich palube. Naposledy som mal možnosť s Aeroflotom cestovať pred dvoma rokmi v biznis triede z Moskvy do Soulu. Palubný personál bol skvelý, lie-flat sedadlá boli kvalitou priemerné. Iba strava mohla byť trocha lepšia. Aeroflot ale počas pandémie koronavírusu inštalovali úplne nové sedalá v biznis triede na Airbus A350 a v niektorých Boeing 777. Tieto výborné sedalá dostanú Aeroflot do skupiny leteckých spoločností s jedným z najlepších “hard” produktov v biznis triede na svete.

Aeroflot A350 biznis trieda

Aeroflot biznis trieda na Airbus A350

Sedlá s dverami v biznis triede nie sú úplnou novinkou u Aeroflotu. Prvý lietadlo s týmto produktom im dodal Airbus ešte vo februári 2020. Z dôvodu pandémie koronavírusu ale malo doteraz len veľmi málo ľudí možnosť využiť tento produkt.

Jedná sa o lie-flat sedadlá, kde má každý pasažier priamy prístup do uličky. Samotné dvere určite nerobia sedadlo skvelým. Poskytujú ale možnosť oveľa väčšieho súkromia ako doterajšie typy sedadiel. Aeroflot má celkovo objednaných 15 Airbus A350, z toho šesť strojov už lieta v ich farbách.

Aerofot Boeing 777 biznis trieda

Biznis sedadlá na Boeing 777

V septembri 2020 dostali Aeroflot prvé lietadlo Boeing 777 s úplne novými sedadlami v biznis triede. Aj v tomto prípade sa jedná o lie-flat sedadlá s dverami, kde má každý pasažier priamy prístup do uličky. Svojou kostrou sa ale mierne líšia od sedadiel na A350kách. Jedná sa o výrazne zlepšenie oproti starším Boeing 777, v ktorých má Aeroflot šesť sedadiel v jednom rade. Na nových B777 a A350 sú v jednom rade len štyri sedadlá. Recenziu môjho letu z Moskvy do Soulu na Boeing 777 nájdete v tomto staršom blogu.

Aeroflot by mali v roku 2020 dostať tri lietadlá Boeing 777 s novými sedadlami v biznis triede. Dá sa predpokladať, že časom budú vymenené aj pôvodné sedalá na starších Boeingoch.

Ak plánujete cestu s Aeroflotom na Boeing 777, zistiť či sa jedná o nové, alebo staršie sedadlá je veľmi jednoduché. V prípade nových sedadiel ma mape sedadiel budú v rade iba štyri sedadlá. V prípade staršieho modelu to bude šesť sedadiel.

Airbus A350

Aerofot Airbus A350 a Boeing 777 zhrnutie

Zavedením nových sedadiel Aeroflot výrazne zvýšil kvalitu svojho produktu v biznis triede. Nové sedalá dostanú aj premium economy a ekonomická trieda. V prípade týchto tried ale môžeme hovoriť iba o miernych vylepšeniach a nie o výraznom pokroku v kvalite.

0 comment

Súvisiace články

Leave a Comment