Home Letecké spoločnosti Rozdiel medzi Ryanair, Malta Air, Buzz a Lauda

Rozdiel medzi Ryanair, Malta Air, Buzz a Lauda

by Karol
0 comment

Aj keď máte zakúpenú letenku od Ryanair, je možné, že váš let bude prevádzkovaný Malta Air, Lauda Europe, alebo Buzz, ktoré sú dcérskymi spoločnosťami írskych Ryanair. Pri odletoch z Viedne a Bratislavy je pomerne veľká pravdepodobnosť, že budete cestovať práve s jednou z týchto troch dcérskych leteckých spoločností.

Malta Air, Lauda Europe a Buzz

Na začiatok je potrebné povedať, že prepravné podmienky sú na všetkých štyroch aerolinkách úplne rovnaké.

Aj keď má vačšina lietadiel Lauda Europe základňu vo Viedni, jedná sa o maltskú spoločnosť. Lauda Air a Lauda boli pôvodne rakúske aerolinky. Buzz má svoj pôvod v Poľsku a ako názov napovedá, Malta Air na Malte. Nepomýlite si Malta Air s Air Malta, čo sú dve rozdielne letecké spoločnosti.

Ak by bol váš let na palube niektorej z dcérskych spoločností Ryanair, budete na to upozornený pri kúpe letenky. Všetky štyri aerolinky fungujú na identickom nízkonákladovom princípe.

Základne rozdiely

Medzi Ryanair, Buzz a Malta Air nájdete len minimálne rozdiely. Všetky tri lietajú na Boeing 737 a aj interiéry ich lietadiel sú takmer identické. Hoci Lauda Europe momentálne lieta výlučne na Airbus A320, je možné, že do budúcnosti začnú tiež lietať s Boeing 737.

Interiér lietadiel Lauda Europe je tiež výrazne odlišný. Na rozdiel od klasickej ryanairaovskej modrej má Lauda veľmi škaredé sivé sedadlá. Pohodlie na palube lietadla je vo všetkých prípadoch klasické nízkonákladové. To znamená, že nemôžete očakávať veľmi pohodlnú cestu pokiaľ váš let nie je poloprázdny.

Buzz a aj Malta Air majú niektoré lietadlá vo svojich farbách, ktorými sú žltá v prípade Buzz a červená u Malta Air. Pri mojich dvoch letoch s týmito spoločnosťami iba malý nápis pri dverách lietadla svedčil o fakte, že nesedím v lietadle Ryanair. Lauda Európe má všetky svoje lietadlá v červeno – bielych farbách.

Zhrnutie

Ak pri kúpe letenky zistíte, že váš let je prevádzkovaný niektorou z dcérskych spoločností Ryanair, vôbec si nemusíte všímať túto informáciu. V prípade môjho letu s Buzz bol jediný rozdiel oproti Ryanair farba uniforiem palubného personálu. U Malta Air iba malý nápis pri dverách lietadla. Pri lete s Lauda Europe už bolo jasné, že sa jedná o inú leteckú spoločnosť, ale zážitok z letu bol klasický, to znamená nízkonákladový.

Recenzia Ryanair: Recenzia Ryanair. OK let s jedným problémom

0 comment

Súvisiace články

Leave a Comment