Home Vernostné programy Qatar Airways začnú používať Avios, “menu” British Airways

Qatar Airways začnú používať Avios, “menu” British Airways

by Karol
2 komentáre

Avios pre vás nebude neznámy pojem ak ste členom vernostných programov British Airways (Executive Club), alebo Iberie (Iberia Plus) . Jedná sa o vernostné body, ktoré väčšina leteckých spoločností nazýva jednoducho míle. Na konci marca Qatar Airways tiež nahradia doterajšie Qmiles za Avios.

Qatar Airways prechádzajú na Avios

Qatar Airways vlastnia zhruba jednu štvrtinu akcií firmy International Airlines Group (IAG), ktorá je vlastníkom British Airways a Iberie. Dá sa predpokladať, že prechodom na Avios sa Qatar Airways budú časom snažiť priblížiť ich vernostný program Privilege Club k vernostným programom týchto dvoch európskych aeroliniek. Už teraz sú všetky tri letecké spoločnosti súčasťou aliancie Oneworld.

Výmena Qmiles za Avios prebehne v pomere 1:1. Spôsob akým sa získava vyšší status v Privilege Club ostáva naďalej v platnosti. Tiež nebude zmené množstvo Avios potrebných na výber letenky. Naďalej sa budú udeľovať aj Qcredits pri dosiahnutí, alebo udržaní vyššieho statusu. Podrobnejšie o Privilege Club som už písal v tomto staršom blogu: Oneworld: Prečo je vernostný program Qatar Airways pre mňa najvýhodnejší

Momentálne sa jedná iba o kozmetické úpravy zo strany Qatar Airways, kedže dochádza iba k zmenu názvu meny vernostného programu. Do budúcnosti ale očakávam výraznejšie prepojenie týchto troch vernostných programov.

British Airways a Iberia majú doteraz dva separátne vernostné programy s vlastnými podmienkami. Ak ale máte účet v oboch programoch, Avios si môžete medzi nimi presúvať v pomere 1:1. Pri výbere letenky za Avios tak môžete využiť vernostný program, ktorý na vašej trase vyžaduje menej Avios. Predokladám, že časom prejde k podobnému prepojeniu aj s Privilege Club. Poprípade aj k úplnému zlúčeniu všetkých troch programov. Ostáva len dúfať, že Qatar Airways po určitom čase nebude devalvovať hodnotu Avios (množstvo Avios potrebných na výber letenky).

Mimochodom Avios využívajú aj vernostné programy leteckých spoločností Vueling a Aer Lingus, ktoré tiež patria pod IAG.

Webová stránka Qatar Airways s informáciami o Avios.

2 komentáre

Súvisiace články

2 komentáre

Leave a Comment