Home Letecké spoločnosti Letiská umožňujúce check in v centre mesta

Letiská umožňujúce check in v centre mesta

by Karol
0 comment

Pri odletoch z niektorých svetových metropol si bude môcť spraviť check in a odovzdať vašu batožinu leteckej spoločnosti priamo v centre mesta.

Na prvý pohľad je hlavnou výhodou takzvaného in-town check in, že nebudete musieť niesť vaše kufre až na letisko.

Niektorí ľudia ale nemajú kde uložiť svoje veci po odchode z Airbnb, alebo prichádzajú z iného mesta v deň odletu. V mnohých mestách budete môcť odovzdať batožinu v centre mesta už 24 hodín pred odletom. V takýchto prípadoch by ste mohli využiť čas pred cestou na letisko na spoznávanie mesta bez starosti kam uložiť batožinu.

Letiská umožňujúce check in v centre mesta:

  • Taipei
  • Soul
  • Hong Kong
  • Kuala Lumpur
  • Delhi
  • Abu Dhabi
  • Viedeň

Nezaručujem ale, že sa jedná o úplne kompletný zoznam. Ak náhodou viete o ďalších letiskách s in-town check in, môžete mi nechať správu v komentároch. V minulosti bol napríklad check in možný aj na stanici Paddington pri odletoch z letiska Londýn Heathrow. Zdá sa ale, že táto služba už nie je momentálne k dispozícii.

Nie všetky letecké spoločnosti s odletom z vyššie uvedených miest ale umožňujú odovzdanie batožiny v centre mesta. Vždy si preto dopredu overte, ktoré aerolinky túto službu poskytujú.

V prípade niektorých letísk je podmienkou check inu zakúpenie lístka na konrétny dopravný prostriedok pri presune na letisko. Napríklad v prípade Austrian Airlines vo Viedni budete musieť mať zakúpený lístok na City Airport Train (CAT).

Pozor ale. In-town check in sa zatvára skôr ako priamo na letisku. Vo viacerých mestách sú to už tri hodiny pred odletom.

Mnohé letecké spoločnosti vám tiež neumožnia check in v niektorých špecifických prípadoch. Pomerne častou výnimkou je napríklad nadrozmerná batožina.

Minimálny čas potrebný na prestup na další let

Letiská poskytujúce výlety zadarmo pri prestupoch

Môj výber: Najlepšie letisko na svete. Nie je to Singapur

0 comment

Súvisiace články

Leave a Comment