Home Recenzie aerolínií Recenzia: Singapore Airlines ekonomická trieda na Boeingu 737-800

Recenzia: Singapore Airlines ekonomická trieda na Boeingu 737-800

by Karol
1 comment

Recenzia: ekonomická trieda Singapore Airlines na Boeingu 737-800 z Kuala Lumpuru do Singapuru.

Palubný servis Singapore Airlines na letoch z Kuala Lumpuru do Singapuru nie je štandarnom, ktorý by ste mali očakávať od ich regionálnych spojov. Na tomto 45 minútovom lete mal palubný personál v ekonomickej triede čas podať pasažierom iba jeden nápoj. Za normálnych okolností dostanete teplú stravu v ekonomickej triede aj na intraázijských spojoch.

Bližšiu predstavu o kvalite jedla na regionálnych letoch si môžete spraviť z mojej recenzie Singapore Airlines na Boeingu 787 na Bali.

Singapore Airlines ekonomická trieda na Boeingu 737-800

Keďže servis na palube bol len minimálny, hodnotiť dnes budem v podstate iba sedadlá.

Ak by ste mali možnosť, vyberte si radšej lety Singapore Airlines na ich Airbusoch A350 a Boeingoch 787. Tieto diaľkové lietadlá sú nasadzované aj na mnohé regionálne linky.

Rozostupy medzi jednotlivými radmi na Boeingoch 737-800 sú menšie ako na ich Airbusoch A350 a Boeingoch 787. Váš komfort tak bude oveľa vyšší na týchto diaľkových lietadlách.

V každom prípade tým nechcem povedať, že by ste sa mali vyhýbať Boeingom 737-800. Aj na týchto lietadlách budete mať viac priestoru na nohy ako pri cestách s európskymi leteckými spoločnosťami na podobných lietadlách kratších doletov.

Ďalším negatívom Boeingov 737-800 Singapore Airlines je absencia osobných obrazoviek, ktoré sú štandardom na ich Airbusoch A350 a Boeingoch 787.

Benefity Star Alliance Gold na Singapore Airlines

Ak ste držieľom statusu Star Alliance Gold, budete môcť využiť biznis salóniky na všetkých letiskách aj pri cestách v ekonomickej triede. V Kuala Lumpure spolupracujú Singapore Airliens s Plaza Premium lounge, ktorý je veľmi štandardným ázijským salónikom.

Na letisku Changi v Singapure budete môcť so Star Alliance Gold pri letoch v ekonomickej triede využiť KrisFlyer Gold lounge patriaci priamo Singapore Airlines. Niektoré letecké spoločnosti Star Alliance vyhradzujú pre držiteľov statusu Gold kvalitnejšie salóniky ako pre cestujúcich v biznis triede. V prípade Singapore Airlines je to naopak. KrisFlyer Gold salóniky sú menej kvalitné ako SilverKris lounges určené pre pasažierov v biznis triede.

S mojou najnižšou rezervačnou triedou som si pri kúpe letenky nemohol rezervovať sedadlo zadarmo. Pri check-in som už mal k dispozícii zadarmo väčšinu sedadiel (okrem miest pri núdzovom východe a v prvom rade). Na letisku mi ale už pracovník Singapore Airlines bez problémov vymenil moje pôvodné sedadlo za miesto pri núdzovom východe. Či by ste dostali núdzový východ aj bez statusu Gold ale posúdiť neviem.

So Star Alliance Gold dostanete navyše aj jeden kus check-in batožiny. Prioritný vstup na palubu, check-in pri biznis prepážkach a prednostné doručenie batožiny sú tiež samozrejmosťou pri vyššom statuse.

Singapore Airlines zhrnutie

Singapore Airlines sú mojou najobľúbenejšou leteckou spoločnosťou v juhovýchodnej Ázii. Ak by ste ale mali možnosť, snažte sa vyhnúť ich Boeingom 737, ktoré poskytujú menší priestor na nohy ako ich diaľkové lietadlá. V každom prípade aj tieto lietadlá sú úplne akceptovateľné na kratších regionálnych letoch.

Singapore Airlines prevádzkujú aj Boeingy 737-MAX. Tieto lietadlá majú rovnaké rozostupy medzi sedadlami ako Boeingy 737-800. MAX ale majú na rozdiel od 800viek v každom sedadle aj osobnú obrazovku.

1 comment

Súvisiace články

1 comment

Leave a Comment