Home Letecké spoločnosti Premium economy za letenku v ekonomickej triede

Premium economy za letenku v ekonomickej triede

by Karol
0 comment

Premium economy trieda je podstatne pohodlnejšia oproti klasickej ekonomickej triede . Sedadlá v tejto vyššej ekonomickej triede sú širšie a rozostupy medzi radmi sú tiež väčšie. Na niektorých ázijských letoch je teraz možné rezervovať tieto sedadlá aj v prípade, že máte letenku v ekonomickej triede.

Premium economy China Airlines a Eva Air

China Airlines a Eva Air sú veľmi kvalitné letecké spoločnosti so sídlom na Taiwane. Obe lietajú aj do Viedne a vo svojich najnovších lietadlách ponúkajú aj premium ekonomickú triedu. Eva Air má premium economy v Boeing B777 a China Airlines v Airbus A350 a Boeing B777.

Na mnohých letoch v rámci Ázie, ale tieto dve spoločnosti neponúkajú na predaj premium economy triedu a pasažieri cestujúci v ekonomickej triede si môžu tieto sedadlá tiež rezervovať. Servis na palube je v týchto prípadoch identický s ekonomickou triedou. Jedine slúchadlá sú rovnaké ako v prípade platenej premium economy triedy.

China Airlines Premium economy

10 hodín v premium economy za 178 eur

Jediný let na ktorom viem, že Eva Air nepredáva premium economy je spoj z Taipei do Manily.

V prípade China Airlines je výber podstatne zaujímavejší. Jediné ázijské spojenie, na ktorom China Airlines predáva premium economy je let z Taipei do Jakarty. Na všetkých ostatných letoch z Taipei s A350 a B777 si budete môcť rezerovať jedno z týchto sedadiel aj pri cestách v ekonomickej triede.

Tento zoznam nemusí byť úplný, ale mala by v ňom zahrnutá väčšina ázijských destinácii China Airlines s A350 a B777: Seoul, Šanghaj, Hong Kong, Hanoi, Ho Chi Minh, Bangkok a Kuala Lumpur.

Napríklad spiatočná letenka z Kuala Lumpuru do Taipei s China Airlines stojí 178 eur. 178 eur za 10 hodín v premium economickej triede je bezpochyby výborná cena.

Je možné napríklad tiež letieť z Bangkoku do Osaky s prestupom v Taipei za 331 euro, alebo z Kuala Lumpuru do Seoulu za 420 eur. Možných kombinácii je veľmi veľa.

China Airlines Premium economy

Ako rezervovať sedadlo

Premium economy triedu je mozné rozpoznať podľa počtu sedadiel v jednom rade. Boeing B777 ich má v jednom rade 8 (ekonomická trieda 10) a Airbus A350 ich má 7 (ekonomická trieda 9).

Pri najlacnejších rezervačných triedach je rezervácia sedadla možná až počas web check in. V prípade týchto leteniek by som preto odporučil spraviť web check in hneď ako bude sprístupnený. V prípade China Airlines je to 48 hodín pred odletom. Z osobnej skúsenosti možem povedať, že pri skorom web check in sa mi vždy podarilo rezervovať jedno z týchto pohodlnejších sedadiel.

Sedadlo v prvej triede za letenku v biznis triede

Za posledné dva mesiace tri veľké ázijské letecké spoločnosti oznámili, že prestanú s predajom prvej triedy na väčšine ázijských letov. Jedná sa o spoločnosti Cathay Pacific, Korean Air a Asiana Airlines.

Pri cestách s týmito leteckými spoločnosťami si pasažieri v biznis triede budú môcť rezervovať sedadlá prvej triedy. Servis ale bude opäť identický ako v biznis triede.

China Airlines už vôbec nepredáva prvú triedu. Zo svojich Boeing B747 ale stále neodstránili pôvodné sedadlá prvej triedy a pasažieri v biznis triede si môžu tiež tieto sedadlá rezervovať.

Mapy sedadiel je možné nájsť na web stránke Seat Guru: https://www.seatguru.com/

Najhoršie sedadlá v biznis triede, ktorým by ste sa mali vyhnúť: http://dveresvetadokoran.sk/2019/04/18/letecke-spolocnosti-s-najhorsimi-sedadlami-v-biznis-triede/

0 comment

Súvisiace články

Leave a Comment