Home Cestovateľský blog Funkcie Google Flights, o ktorých možno neviete

Funkcie Google Flights, o ktorých možno neviete

by Karol
6 komentárov

Google Flights je bezpochyby mojim najobľúbenejším nástrojom na vyhľadávanie leteniek. Google Flights je nielen veľmi rýchly a prehľadný, ale poskytuje tiež niekoľko funkcii, ktoré iné vyhľadávače neponúkajú. Vyhľadávanie leteniek je veľmi jednoduché, ale okrem základných funkcii existujú aj ďalšie nástroje, o ktorých ste možno nevedeli a ktoré vám môžu pomôcť nájsť tú najideálnejšiu letenku. Web stránka Google Flights.

Google Flights základné vyhľadávanie

Základné vyhľadávanie je veľmi jednoduché. Zvolíte si miesto odletu a destináciu. Tiež si môžete vybrať či chcete jednosmernú, spiatočnú letenku, alebo letenku zahrňujúcu viacero miest. Na záver si ešte vyberiete počet cestujúcich a triedu, v ktorej chcete cestovať.

Po zadaní týchto údajov kliknete na kalendár, v ktorom sa zobrazia ceny leteniek v nasledujúcich zhruba 330 dňoch. Zelenou farbou sú označené najlacnejšie dátumy odletov z východiskového letiska (cena najlacnejšej spiatočnej letenky). Ak kupujete jednosmernú letenku, kliknete na konkrétny dátum a vyberiete si z ponuky konkrétny let. Ak kupujete spiatočnú letenku, po kliknutí na dátum odletu do destinácie si v kalendári opäť vybriete dátum návratu. Konkrétne ponuky leteniek vo vami zvolených dátumoch sa nezobrazia vždy od najlacnejších po najdrahšie. Priame, alebo najkratšieho spojenia sú často zobrazované na prvých miestach.

Po výbere letov sa vám zobrazia jednotliví predajcovia leteniek. Kliknutím na link budete prepojení na web stránku konkrétneho predajcu. Letenky by som odporúčal kupovať priamo cez web stránku leteckej spoločnosti, s ktorou budete cestovať. Online cestovné kancelárie by som využíval iba v prípade, že by mali podstatne nižšie ceny ako tie čo ponúkajú priamo letecké spoločnosti.

Kalendár odletov s cenami spiatočných leteniek
5.2. dátum odletu, zvoľte si dátum návratu

Nemáte konkrétnu destináciu?

Ak ste si ešte nevybrali miesto kam chcete cestovať, môžete do kolonky destinácia napísať viaceré mestá, konkrétny štát, alebo kontinent. Google Flights vám potom ponúkne ceny do jednotlivých miest vo vami vybranom regióne. Môžete si vybrať konkrétny dátum odletu, alebo ak ste flexibilný môžete si napríklad vybrať odlet v najbližších šiestich mesiacoch a budú vám ponúknuté najlacnejšie letenky v tomto období. Tiež si môžete zvoliť celkovú dĺžku pobytu.

Zvoľte si región, alebo štát
Flexibilný dátum odletu

Vyhľadávanie odletu z viacerých miest

Ak ste flexibilný s miestom odletu, môžete si zvoliť aj viac ako jedno letisko. Môžete napríklad v jednom vyhľadávaní zadať Viedeň, Budapešť a Prahu. Môžete zadať konkrétne názvy letísk, alebo kódy týchto letísk.

Ďalšie funkcie Google Flights

Pri každom výsledku vyhľadávania Google Flights porovná cenu vami vybraných dátumov s priemernou cenou na vašej trase. Ak by ste sa rozhodli počkať s kúpou letenky, môžete využiť funkciu “sledovanie cien”. Google vás potom bude mailom informovať o zmenách cien leteniek. Je možné zároveň sledovať ceny v rôznych dátumoch a na rôznych trasách. Vybrať si tiež môžete maximálne množstvo medzipristátí, konkrétne letecké spoločnosti, alebo časy odletov.

Informácie o konkrétnom lete

Po kliknutí na konkrétny let sa zobrazia podrobné informácie o lete ako typ lietadla, dĺžka letu, alebo viac informácií o sedadle. Hlavne informácie o sedadlách môžu byť veľmi dôležité pri výbere letenky. V ekonomickej triede je dôležitá vzdialenosť medzi jednotlivými sedadlami a v biznis triede si treba dávať pozor na letecké spoločnosti prevádzkujúce staršie angled-flat sedadlá. Tieto sú zastarané a na dlhších letoch je lepšie si vyberať lie-flat sedadlá. Na kratších letoch môže byť tiež veľký rozdiel medzi typmi sedadiel ponúkanými jednotlivými leteckými spoločnosťami.

Ak by ste sa rozhodli pre kúpu jednosmernej letenky, pri cestách do mnohých krajín mimo Európy by ste mohli mať problém s touto letenkou už pri check in. Viac info v tomto blogu. Ak by ste mali záujem o akciové letenky v biznis triede, môžete si pridať Dvere Sveta Dokorán na Facebooku medzi obľúbené položky. Prípadne môžete sledovať najnovšie príspevky priamo na web stránke Dvere Sveta Dokorán.

6 komentárov

Súvisiace články

6 komentárov

Swiss biznis Punta Cana 1290€ + New York 1430€ - Dvere sveta dokorán 27. decembra 2019 - 15:23

[…] Letecké spoločnosti […]

Reply
Biznis trieda z Atén do Ázie, Indie a Afriky za 690€! - Dvere sveta dokorán 11. januára 2020 - 8:45

[…] Letecké spoločnosti […]

Reply
Qatar Airways biznis India 1190€, Vietnam 1290€ - Dvere sveta dokorán 13. januára 2020 - 18:46

[…] Letecké spoločnosti […]

Reply
Norwegian zavádzajú poplatky za príručnú batožinu - Dvere sveta dokorán 24. januára 2020 - 15:54

[…] Cestovateľský blog […]

Reply
Ako ušetriť čas a peniaze s multi city letenkami - Dvere sveta dokorán 13. februára 2020 - 10:03

[…] Cestovateľský blog […]

Reply
Saudia biznis trieda do Ázie a Afriky od 690 eur - Dvere sveta dokorán 17. februára 2020 - 10:18

[…] Cestovateľský blog […]

Reply

Leave a Comment