Home Letecké spoločnosti Etihad Airways začnú lietať z Abu Dhabi do Viedne

Etihad Airways začnú lietať z Abu Dhabi do Viedne

by Karol
2 komentáre

Blízkovýchodná letecká spoločnosť Etihad Airways začne od mája 2020 lietať z Abu Dhabi do Viedne. Po Emirates a Air Arabia to bude už tretia spoločnosť pravádzkujúca lety z Viedne do Spojených Arabských Emirátov. Z Bratislavy je do Dubaja tiež možné letieť s Fly Dubai.

Etihad Airways je druhá najväčšia letecká spoločnosť v Spojených Arabských Emirátoch a vo svojej flotile má 102 lietadiel. Etihad poskytuje dobré spojenia hlavne pri letoch na Blízky východ, indický subkontinent, do východnej Afriky, Ázie a do Austrálie. Pri letoch s Etihad Airways je možné využiť ponuku, pri ktorej je tranzitným pasažierom poskytnuté ubytovanie na dve noci zadarmo v Abu Dhabi v 3 a 4 hviezdičkových hoteloch.

Lety Etihad Airways do Viedne

Etihad by mali začať lietať do Viedne od 22. mája 2020 na Boeing 787-900. Odlet z Abu Dhabi bude o 02:55 ráno a prílet do Viedne je naplánovaný na 7:00. Spiatočný let z Viedne bude odlietať o 11:45 s plánovaným príletom do Abu Dhabí o 19:10. Od 22. mája do 28. júna budú lety prevádzkované štyri krát za týždeň. Od 30. júna sa frekvencia zvýši na sedem letov za týždeň. Aj keď niektoré z Boeing 787-900 od Etihad Airways majú prvú triedu, na letoch do Viedne by mal byť nasadzovaný Boeing 787 s iba ekonomickou a biznis triedou.

Môj názor na Etihad Airways

Etihad Airways je pomerne dobrá letecká spoločnosť, ale v prípade podobnej ceny letenky by som určite uprednostnil Qatar Airways. V minulosti som viac krát cestoval v biznis triede Etihad Airways a kvalitou stravy a servisom na palube sa podľa mňa nevyrovnajú Qatar Airways. Ich sedadlá v biznis triede sú ale veľmi kvalitné. Všetky sedadlá na diaľkových lietadlách sú lie-flat s priamym prístupom do uličky. V ekonomickej triede som s Etihad necestoval, ale podľa mnohých recenzií ich kvalita produktu v ekonomickej triede nie je až tak dobrá ako v prípade Qatar Airways. Asi najväčšou slabinou je nie veľmi príjemné a zastarané letisko v Abu Dhabí, ktoré sa nemôže porovnávať s letiskami ako Doha, Dubaj, alebo Muscat.

Etihad má zaujímavý vernostný program, do ktorého je možné pridávať míle na letoch mnohých menších leteckých spoločností, ktoré nepatria ani do jednej z troch veľkých leteckých aliancií. Viac informácií o programe Etihad Guest nájdete v tomto staršom blogu.

Zhrnutie

Príchod ďalšej blízkovýchodnej leteckej spoločnosti do Viedne je dobrá správa pre cestujúcich. Etihad majú často v ponuke veľmi zaujímavé ceny leteniek do Ázie, Austrálie a na Blízky východ. Zvýšením konkurencie môžu byť čiastočne prinútené znížiť ceny leteniek aj ďalšie letecké spoločnosti.

Aktualizácia: otvorenie linky do Viedne bolo posunuté na 25. október 2020. Do 1. decembra 2020 by prevádzkovaných päť letov týždenne. Od 1. decembra by sa frekvencia mala zvýšiť na 7 letov týždenne.

2 komentáre

Súvisiace články

2 komentáre

Wizz Air otvorí základňu v Abu Dhabí - Dvere sveta dokorán 1. mája 2020 - 21:01

[…] majú v súčasnosti štyri väčšie letecké spoločnosti. Dve najväčšie spoločnosti sú Etihad Airways, ktorí začnú od októbra 2020 lietať aj do Viedne a Emirates. V Dubaji má ešte základňu nízkonákladová spoločnosť Flydubai a v emiráte […]

Reply
Nová základňa IAG (British Airways) vo Viedni? - Dvere sveta dokorán 12. mája 2020 - 11:31

[…] konca októbra 2020 by Etihad Airways mali začal lietať z Abu Dhabi do Viedne. To ale nepovažujem za dostatočný dôvod na takú veľkú investíciu, hlavne ak berieme v […]

Reply

Leave a Comment