Home Cestovateľské správy Letisko Viedeň poskytuje test na koronavírus

Letisko Viedeň poskytuje test na koronavírus

by Karol
1 comment

Letisko Viedeň od 4. mája 2020 poskytuje na počkanie test na koronavírus. Zásadným problémom je ale jeho cena. Zatiaľ nevieme ako bude do budúcnosti prebiehať uvoľňovanie cestovania a tento test môže prísť vhod aj keď bude nutné zaplatiť podstatne vyššiu cenu ako pri testovaní sa na Slovensku.

Letisko Viedeň: test na koronavírus

Na letisku Schwechat si od pondelka môžu dať všetci pasažieri urobiť test na koronavírus. Výsledky testu budú známe do dvoch až troch hodín a je možné si ich vyzdvihnúť osobne, alebo môžu byť tiež zaslané mailom. Cena za test je 190 eur. Test si môže na letisku spraviť hocikto, nielen pasažieri. Podľa vyjadrenia letiska sa tak “letecká doprava stane jednoduchšou a bezpečnejšou”. Viac informácií nájdete tu.

Cestujúci, ktorých destinácia je Rakúsko sa po prezentovaní negatívneho testu môzu vyhnúť 14 dňovej karanténe. Test si budú môcť dať spraviť aj všetci pasažieri odlietajúci z letiska, čo by do budúcnosti mohli využiť ľudia pri cestách do krajín, ktoré by požadovali potvrdenie o negatívnom teste na koronavírus.

Slovensko bude musieť tiež postupom času začať uvoľňovať podmienky karantény a negatívny test na koronavírus by mohol byť jedným z riešení. Jeho vykonanie na Viedenskom letisku by bolo ale veľmi drahé.

Máte zakúpené letenky do zahraničia na najbližšie obdobie? Ako zrušiť letenky a ubytovanie v čase koronavírusu.

1 comment

Súvisiace články

1 comment

Island sa otvára turistom najneskôr od 15.6.2020 - Dvere sveta dokorán 13. mája 2020 - 12:58

[…] Cestovateľské správy […]

Reply

Leave a Comment