Home Cestovateľské správy Letiská poskytujúce výlety zadarmo pri prestupoch

Letiská poskytujúce výlety zadarmo pri prestupoch

by Karol
5 komentárov

Návšteva nového mesta pri dlhšom presadaní na další let je podstatne zaujímavejšia ako dlhé hodiny strávené čakaním na letisku. Organizácia dopravy, alebo strach z nenámeho mesta však môže veľa ľudí odradiť od toho aby opustili letiskovú halu. 5 svetových letísk poskytuje za určitých podmienok výlety zadarmo pri prestupoch medzi dvoma letmi. Čo ešte uľahčí návštevu týchto miest je fakt, že ani do jednej z týchto krajín nepotrebujeme víza.

Istanbul – Ataturk Airport

Využiť ponuku výletu zadarmo v Istanbule je možné iba ak letíte s Turkish Airlines. Dĺžka presadenia musí byť minimálne 6 hodín a maximálne 24 hodín. Na výber je niekoľko výletov, ktoré zahŕňajú najznámejšie pamiatky Istanbulu. Od 1. mája do 31. októbra je tiež možnosť zúčastniť sa večerného výletu loďou po Bospore. Rezervácia výletov je možná v príletovej hale medzinárodných letov. https://www.turkishairlines.com/tr-tr/ucak-bileti/ucus-deneyimi/touristanbul/

Taipei – Taoyuan Airport

Taipei

Eva Air a China Airlines, dve najväčšie letecké spoločnosti na Taiwane lietajú z Taipei aj priamo do Viedne. V prípade, že dĺžka prestupu v Taipei je od 7 do 24 hodín, je možné využiť dva rôzne výlety zadarmo. Prvý výlet je priamo do Taipei, ktorý zahŕňa najznámejšie pamiatky mesta a druhý je po okolitých menších mestách. Zaregistrovať sa je možné dopredu cez formulár na internete, alebo priamo po príchode na letisko. Registrácia na letisku je v príletovej hale.

Singapur – Changi Airport

Pri presadaní na letisku Changi v Singapure, keď doba prestupu je vyše 5,5 hodiny, máte možnosť využiť jeden z dvoch výletov po meste. K dispozícii je takzvaný Heritage Tour, alebo City Sights Tour. Oba výlety trvajú 2,5 hodiny a je možné sa zúčastniť iba jedného z týchto dvoch výletov. Registrácia je v tranzitnej časti letiska, ešte pred pasovou kontrolou.

Seoul -Incheon Airport

Seoul

Pasažieri prestupujúci medzi dvoma medzinárodnými letmi v Seoule majú možnosť vybrať si až z 9 rôznych výletov. Najkratší, ktorý je v okolí letiska Incheon má dĺžku trvania iba jednu hodinu. Najdlhšie sú 5 hodinové výlety s návštevou najznámejších pamiatok Seoulu. Maximálna dĺžka prestupu nemôže presiahnuť 24 hodín. Rezervácie je možné spraviť v tranzitnej časti letiska na Transit Tour desk.

Tokyo – Narita

Výlety z letiska Narita nie sú úplne zadarmo, lebo je nutné zaplatiť malý poplatok za mestskú dopravu. Letisko iba organizuje dobrovoľných sprievodcov, ktorí doprevádzajú turistov na trojhodinových výletoch v oblasti letiska Narita. Minimálna dĺžka prestupu je 5 hodín.

Doha – Hamad Airport

Doha

Výlety, ktoré poskytuje Qatar Airways nie sú zadarmo, ale stále ponúkajú pomerne dobrú hodnotu. Najkratší 2,5 hodinový výlet po Dohe stojí 75 QAR (18 €). Minimálna dĺžka prestupu je 5 hodín.

Letecké spoločnosti poskytujúce hotel zadarmo

Veľa leteckých spoločností tiež ponúka ubytovanie a stravu zadarmo ak minimálna dĺžka prestupu presadzuje 6 až 8 hodín: http://dveresvetadokoran.sk/2019/05/08/tranzitny-hotel/

5 komentárov

Súvisiace články

5 komentárov

Seychely, Maurícius biznis z Viedne 1494€ a ďalšie - Dvere sveta dokorán 2. júla 2019 - 18:27

[…] Cestovateľské správy […]

Reply
China Airlines z Viedne biznis: Austrália, NZ 2227€ - Dvere sveta dokorán 26. júla 2019 - 8:05

[…] Cestovateľské správy […]

Reply
Biznis trieda Austrália a Nový Zéland od 1800€ - Dvere sveta dokorán 21. augusta 2019 - 11:37

[…] Cestovateľské správy […]

Reply
Lombok so Singapore Airlines v biznis triede 1350€ - Dvere sveta dokorán 20. septembra 2019 - 11:04

[…] Cestovateľské správy […]

Reply
Starlux: nová luxusná ázijská letecká spoločnosť - Dvere sveta dokorán 9. októbra 2019 - 17:27

[…] Cestovateľské správy […]

Reply

Leave a Comment