Home Letecké spoločnosti Club Suite, nová biznis trieda British Airways

Club Suite, nová biznis trieda British Airways

by Karol
5 komentárov

British Airways predstavili úplne nové biznis sedadlá, ktoré nazvali Club Suite. Ide o výrazne zlepšenie oproti terajším, už veľmi zastaraným biznis sedadlám.

Club World, súčasná biznis trieda British Airways

Keď British Airways predstavili súčasnú Club World biznis triedu v roku 2000, jednalo sa o revolučnú novinku. British Airways bola prvou leteckou spoločnosťou, ktorá ponúkla lie-flat sedadlá v biznis triede. Za posledných 19 rokov ale nedošlo k žiadnej zmene ich biznis produktu a väčšina leteckých spoločností kvalitou hard produktu predbehla British Airways.

V súčasnosti má väčšina leteckých spoločností v biznis triede štyri, alebo šesť sedadiel v jednom rade. Je len zopár leteckých spoločností, ktoré majú v Boeingoch 777 stále 7 sedadiel v jednom rade. British Airways má vo svojich Boeing 777 dokonca 8 sedadiel v jednom rade. Osobne som v biznis triede British Airways neletel, ale väčšina recenzií na ich biznis sedadlá je veľmi negatívna.

British Airways Club Suite

Nové Club Suite od British Airways

British Airways nedávno predstavili úplne nové biznis sedadlo, ktoré bude prvý krát uvedené do prevádzky na ich najnovších Airbus A350. V jednom rade budú iba štyri sedadlá a každý pasažier bude mať priamy prístup do uličky. Každé sedadlo bude tiež vybavené posuvnými dverami. Sedadlá a aj celá kabína je podľa mňa po dizajnovej stránke navrhnutá tiež veľmi elegantne. Minimálne na niekoľko rokov budú mať British Airways jednu z najlepších biznis tried v Európe (ak nie najlepšiu).

Staršie biznis sedadlá v Boeing 777 budú tiež postupne vymieňané za novú Club Suites. Bude ale trvať niekoľko rokov pokiaľ budú vymenené všetky sedadlá v celej flotile.

Destinácie British Airways s Club Suite

Od augusta by mali začať British Airways lietať s Club Suite medzi Londýnom a Madridom. Od septembra by mala byť Club Suite nasadená na lety do Dubaja, od októbra do Toronta. V decembri by mala byť dostupná na linke do Tel Avivu a v januári 2020 do Bangalore.

Prvé dva Boeing 777-200 s novými sedadlami by mali začať lietať od konca októbra z Londýna do New Yorku. Ďalšie, ešte oficiálne nepotvrdené destinácie na rok 2020: Boston (február), Chicago (január), Philadelphia (marec), Seattle (február), Jeddah (február), Kuwait (február), Riyadh (január), Abuja (február), Nairobi (január).

Či je váš let s novou biznis triedou zistíte najjednoduchšie podľa mapy sedadiel. Nová Club Suite má iba štyri sedadlá v jednom rade. Konfiguráciu si jednoducho overíte na Seat Alerts.

Turkish Airlines nedávno tiež predstavili úplne novú biznis triedu na ich Airbus A350.


5 komentárov

Súvisiace články

5 komentárov

Turkish B787 a Qatar A321neo, nové sedadlá - Dvere sveta dokorán 15. mája 2019 - 9:47

[…] British Airways nedávno tiež predstavili výborné nové sedadlá v biznis triede: http://dveresvetadokoran.sk/2019/04/03/brtish-airways-new-business-class-suite/ […]

Reply
Najhoršie sedadlá v biznis triede. S kým neletieť - Dvere sveta dokorán 24. mája 2019 - 12:06

[…] Viac o nových sedadlách British Airways si môžete prečítať v tomto článku: http://dveresvetadokoran.sk/2019/04/03/brtish-airways-new-business-class-suite/ […]

Reply
Qsuite. Ako letieť v najlepšej biznis triede na svete - Dvere sveta dokorán 28. augusta 2019 - 10:32

[…] posledné dva roky predstavili biznis sedadlá s dverami aj British Airways a Delta Airlines. Tieto sedadlá, aj keď sú veľmi dobré, tak sa podľa mňa nevyrovnajú […]

Reply
Biznis trieda na Seychely aj z Viedne od 1220€ - Dvere sveta dokorán 11. októbra 2019 - 10:09

[…] biznis sedadlá v B787 sú lie-flat, zďaleka sa kvalitou nevyrovnajú ich najnovším sedadlám v Airbus A350. V každom prípade 1220 eur za spiatočnú letenku na Seychelly považujem za výbornú cenu a v […]

Reply
Oneworld biznis trieda do USA za 1020 eur - Dvere sveta dokorán 29. februára 2020 - 17:14

[…] Akciové ceny leteniek nájdete prakticky do všetkých väčších miest v kontinentálnej časti USA. Cestovať je možné s British Airways, Iberiou, American Airlines, Finnair a Aer Lingus. Odporučil by som vyhnúť sa letom s Aer Lingus, kde sú lety medzi Parížom a Dublinom v ekonomickej triede. British Airways už lieta na mnohých linkách do USA s najnovšími biznis sedadlami. […]

Reply

Leave a Comment