Home Letecké spoločnosti China Southern, nový let z Viedne do Ürümqi

China Southern, nový let z Viedne do Ürümqi

by Karol
0 comment

China Southern Airlines, najväčšia letecká spoločnosť v Číne začala od 18.6.2019 lietať medzi Viedňou a západnou Čínou.

China Southern Viedeň – Ürümqi – Guangzhou

China Southern lieta tri krát týždenne na Boeing 787 z Viedne do Ürümqi odkiaľ ďalej pokračuje do Guangzhou. China Southern má v Boeing 787 v biznis triede lie-flat sedadlá v konfigurácii 2-2-2. V ekonomickej triede je 9 sedadiel v jednom rade. Tieto lety môžu byť zaujímavé hlavne pre tých, ktorí by chceli navštíviť Xinjiang, alebo čínsku časť Hodvábnej cesty. Dĺžka letu z Viedne do Ürümqi je len 6 hodín 30 minút. Let z Ürümqi do Guangzhou trvá ešte ďalších 5 hodín.

Ak plánujete cestu do západnej Číny, môžete jednosmerne cestu skrátiť minimálne o 7 hodín, do ktorých ešte nie je započítaný čas potrebný na presadanie v niektorom z veľkomiest na východnom pobreží.

China Southern Karakoram Highway
Karakoram Highway

China Southern cena leteniek

China Southern má momentálne jedny z najlacnejších leteniek z Viedne do Číny. V ekonomickej triede môžete napríklad letieť do Guangzhou za 426 eur, Ürümqi za 486 eur, alebo Lanzhou za 580 eur. Pri letoch do iných miest vo východnej Číne by som ale neletel s China Southern na tejto trase. Mnohé z letov z Ürümqi sú len na Boeing 737 a Airbus A320, ktoré sú menej pohodlné ako veľké diaľkové lietadlá.

Xinjiang víza

Ürümqi je hlavné mesto provincie Xianjiang, ktorá je momentálne jednou z najproblematickejších v celej Číne. Nemyslím si, že by turistom hrozilo nejaké nebezpečenstvo pri ceste v tejto provincii, ale nie som si istý či by ste nemali problém s vízami keď zistia, že cieľ cesty je Xinjiang. Na rozdiel od Tibetu je možné stále v Xinjiang cestovať individuálne a nie sú potrebné žiadne špeciálne povolenia.

Čo navštíviť v západnej Číne

Provincie Gansu a Xinjiang boli súčasťou Hodvábnej cesty, ktorá začínala v meste Xi’an. V južnej časti Gansu a v susednej provincii Qinghai je možné navštíviť oblasti obývané tibetským obyvateľstvom. Na návštevu týchto miest na rozdiel od Tibetu nie sú potrebné žiadne povolenia. http://dveresvetadokoran.sk/2019/05/28/tibet/

Zhangye Danxia
Zhangye Danxia
Dunhuang
Dunhuang
Tuyoq
Turpan, Tuyoq
China Southern Kashgar
Kashgar

Celá trasa medzi Xi’an a Ürümqi má kvalitné rychlovlakové spojenie a na ceste je niekoľko zaujímavých miest kde sa oplatí prerušiť cestu. Pri meste Zhangye je možné navštíviť rôznofarebné hory v Zhangye Danxia. Ďalšou zaujímavosťou v blízkosti sú tiež v skalách vytesané kláštory v Mati Si. Ďalej na západ v Jiayuguan sa nachádza najzápadnejšie časť čínskeho múru. V púštnom meste Dunhuang je možné okrem dún navštíviť aj budhistické jaskyne Mongao.

Už bližšie pri Ürümqi je ujgurské mesto Turpan, v ktorého blízkosti sa nachádza mnoho historických pamiatok. Mesto Ürümqi je len ďalšie nezaujímavé čínske mesto, ale v jeho blízkosti sa oplatí navštíviť Tianchi, alpinské jazero tiež nazývané Heavenly Lake of Tianshan.

Južne od Ürümqi sa nachádza Kashgar, jedno z najznámejších miest na Hodvábnej ceste. Z Kashgar sa oplatí ísť ďalej na juh po Karakoram Highway až k pakistanským hraniciam.

Návšteva Činy bez víz: http://dveresvetadokoran.sk/2019/04/10/ako-navstivit-cinu-bez-viz-az-po-dobu-12-14-dni/

0 comment

Súvisiace články

Leave a Comment