Home Letecké spoločnosti Recenzia: Austrian Airlines lounge vo Viedni

Recenzia: Austrian Airlines lounge vo Viedni

by Karol
1 comment

Austrian Airlines majú na domovskom letisku vo Viedni dokopy šesť salónikov (HON Circle Lounge, Senator/Star Gold Lounge a Business Lounge). V čase mojej návštevy v júni 2021 bol z dôvodu pandémie koronavírusu otvorený iba salónik v schengenskej časti terminálu 3. Lounge sa nachádza hneď za bezpečnostnou kontrolu na druhom poschodí hneď Sky lounge.

Počas mojej návštevy v piatok po 15. hodine bol salónik pomerne plný a väčšina stolov bola obsadená. Predpokladám, že za normálnych okolností, keď sú všetky salóniky otvorené by aj pri väčšom počte letov nemalo dochádzať k podobnému prepĺňaniu hlavne v menej rušnom popoludňajšom období.

Vstup do Austrian Airlines lounge

Všetci cestujúci v biznis triede na letoch Star Aliance, ktorých členom sú aj Austrian Airlines majú vstup do salónika zadarmo. Vstup je tiež umožnený držiteľom statusu Miles&More Frequent traveller a Star Alliance Gold cestujúcich v ekonomickej a premium ekonomickej triede na akomkoľvek lete Star Alliance. Ak cestujete v ekonomickej triede s Austrian Airlines a nespĺňate ani jednu z vyššie uvedených podmienok, jednorazový vstup si môžete zakúpiť za 35 eur.

Strava a nápoje

Salónik je vo forme písmena L a v jeho centrálnej časti sa nachádza samoobslužný bufet. Oproti mojej predchádzajúcej návšteve v roku 2019 (tiež v popoludňajších hodinách) sa výrazne zlepšila ponuka jedál. Kvalitu a rôznorodosť bufetu by som ale aj tak nazval veľmi štandardnou. Určite nečakajte kvalitu salónikov niektorých blízkovýchodných leteckých spoločností, alebo Turkish Airlines.

Z hlavných jedál boli na výber tri druhy rizota: vegetariánske, z plodov mora a z hovädzieho mäsa. V ponuke bola aj polievka, tri druhy šalátov, sendviče, ovocie a štrúdľa. Všetky základne druhy alkoholických a nealko nápojov boli tiež dostupné.

Seafood rizoto

Sedenie

V jedálenskej časti sa nachádza vyššie sedenie barového štýlu a klasické jedálenské stoly. V zadnej časti sa nachádzajú pohodlnejšie kreslá. Vytvorená bola tiež takzvaná tichá miestnosť so stlmenými svetlami, ktorá je ideálna na oddych, alebo krátke zadriemnutie. Malá časť salónika je tiež vyhradená pre členov HON Circle a cestujúcich v prvej triede. Rozdiel oproti zvyšku salónika je len v kvalite ponúkaných alkoholických nápojov. Predpokladám, že sa jedná iba o dočasné riešenie pokiaľ nebudú otvorené aj ďalšie salóniky.

tichá miestnosť
HON Circle a First class

Austrian Airlines lounge zhrnutie

Austrian Airlines lounge na letisku vo Viedni je štandardným salonikom, podobným tým ktoré ponúkajú iné európske letecké spoločnosti. Momentálne sa môže kapacitne pomerne rýchlo zaplniť, ale po otvorení dalších salónikov by kapacita nemala predstavovať problém. Ak by ste mali prístup aj do susedného Sky lounge, o ktorom som už písal v tomto blogu, osobne by som uprednostnil salónik Austrian, ktorý má lepší výber jedál. Aktuálne otváracie hodiny nájdete priamo na webovej stránke Austrian Airlines.

1 comment

Súvisiace články

1 comment

Recenzia: Aegean Airlines biznis trieda VIE - ATH - Dvere sveta dokorán 20. júna 2021 - 9:54

[…] Letecké spoločnosti […]

Reply

Leave a Comment