Home Recenzie aerolínií Iberia Dalí lounge na letisku v Madride

Iberia Dalí lounge na letisku v Madride

by Karol
2 komentáre

Iberia má na domovskom letisku v Madride dva biznis salóniky. Iberia Dalí lounge sa nachádza v centrálnej časti schengenského terminálu 4 hneď za bezpečnostnou kontrolou. V satelitnej budove terminálu 4 s mimoschengenskými odletmi prevádzkuje Iberia ešte Velázquez Premium lounge. V dnešnom blogu sa budem venovať Dalí Premium lounge.

Iberia Dalí lounge – vstup

Vstup do salóniku majú povolený všetci cestujúci v biznis triede na letoch aliancie Oneworld. Výnimkou môžu byť niektoré letenky s Finnair, alebo Qatar Airways. Najlacnejšie letenky v biznis triede oboch týchto leteckých spoločností už nezahŕňajú vstup do biznis salónikov.

Držitelia statusu Oneworld Sapphire a Emerald cestujúci v ekonomickej triede na letoch Oneworod majú tiež umožnený vstup.

Otváracia doba počas pandémie koronavírusu je od 6:00 až do 23:00.

Iberia lounge
Bar

Vybavenie

Salónik pozostáva z dvoch hlavných častí so samoobslužnými bufetmi. Medzi týmito dvoma priestormi sa nachádza ešte menšia barová časť. Dizajnovo je lounge ladený v červeno-šedých farbách a najzaujímavejšou súčasťou je vlnitá drevená strecha letiska.

Pri oboch bufetoch sa nachádzajú menšie jedálenské stoly so stoličkami a aj pohodlnejšie vysoké kreslá. Celkovo je k dispozícii 455 miest na sedenie. V zadnej časti sa nachádzajú sprchy, ktoré sú ale zamknuté a kľúče môžete dostať na recepcii pri vchode. Celková plocha salóniku je 2000 metrov štvorcových. Počas mojej rannej návštevy bol lounge pomerne rušný, ale nebol problém nájsť miesto na sedenie.

Strava v salóniku

Strava a nápoje

Salónik som navštívil dvakrát, v oboch prípadoch v doobedňajších hodinách. V oboch prípadoch bola ponuka jedál úplne identická. Z teplých jedál bola k dispozícii praženica s rajčinami a šampiónmi. Ďalej boli ešte dostupné sendviče, šunka, syr, ovocie, jogurty a cereálie. Celkovo by som ohodnotil ponuku jedál za pomerne obmedzenú, hlavne keď berieme v úvahu, že sa jedná o jeden z dvoch hlavných biznis salónikov Iberie.

Z alkoholických nápojov bolo k dispozícii iba pivo. Víno a všetok ostatatný alkohol je podávaný až od 13:00, čas keď sa otvára aj barová časť.

Sprchy

Iberia Dalí lounge záverečné zhodnotenie

Kvôli salóniku Dalí určite nebudete chcieť prísť na letisko v Madride príliš skoro pred odletom vášho lietadla. Je to ale celkom príjemný priestor na strávenie času medzi dvoma letmi. Najväčším negatívom je pomerne obmedzený výber jedál.

Iberia ponúka v niektorých prípadoch upgrade bo biznis na európskych letoch už za 48 eur.

2 komentáre

Súvisiace články

2 komentáre

Recenzia: Iberia biznis trieda na Airbus A320 - Dvere sveta dokorán 12. novembra 2021 - 1:21

[…] Recenzie aerolínií […]

Reply
Recenzia: Iberia biznis trieda z Madridu do Čile - Dvere sveta dokorán 15. novembra 2021 - 3:36

[…] Recenzie aerolínií […]

Reply

Leave a Comment